WYDANIE ONLINE

Innowacyjność jest przedmiotem analiz, badań i dyskusji.  To ona bowiem stoi za rozwojem przedsiębiorstw a zatem gospodarki i co za tym idzie całych społeczeństw. W społeczeństwach, których elementem kultury jest kreatywność i innowacyjność, obserwuje się szybszy wzrost gospodarczy. Innowacyjność generuje wartość dla gospodarki, działania innowacyjne zwiększają zdolność firm do konkurowania w skali międzynarodowej, przyczyniają się do poprawy sytuacji na rynku pracy, większej elastyczności zatrudnienia a także poprawy jakości kształcenia. Jednocześnie wzrost gospodarczy napędza kreatywność i innowacyjność.

czytaj więcej »

Pandemia wymusiła na nas wszystkich nowe rozwiązania. Zmiany w dotychczasowych zasadach funkcjonowania nie ominęły również Państwowej Inspekcji Pracy, szczególnie jeśli chodzi o formy działań kontrolnych. Teraz kontrole mogą być prowadzone zarówno hybrydowo – czyli część kontroli odbywać będzie się w tradycyjny sposób w siedzibie firmy a cześć zdalnie, jak również całkowicie zdalnie za pośrednictwem m.in. środków komunikacji elektronicznej. Jak w praktyce przebiegać taka może przebiegać taka kontrola? 

czytaj więcej »

Najmniejsze podmioty zatrudniające, będące mikroprzedsiębiorcami, mogą skorzystać z ustawowego zwolnienia z obowiązku stosowania przepisów ustawy o PPK. Jest to jedyna grupa pracodawców, która ma możliwość całkowitego „wyłączenia się” z procesu tworzenia PPK. Aby jednak tak się stało, muszą zaistnieć pewne warunki.

czytaj więcej »

Jakie są najczęstsze elementy ogłoszeń o pracę? Czy kandydatom wystarczają informacje publikowane przez pracodawców? A co kandydat chciałby zobaczyć w ogłoszeniu, co skłoni go do aplikowania do danej firmy? Co zrobić, żeby otrzymywać aplikacje dopasowane do realnych potrzeb? Poniżej znajdziesz informacje, których elementów brakuje w ogłoszeniach i jak pracodawca powinien przygotować idealne ogłoszenie rekrutacyjne.

czytaj więcej »

Ocena ryzyka zawodowego w aspekcie stresu nie jest zjawiskiem łatwym i oczywistym. Wymaga indywidualnego podejścia, czasu i wysiłku. Niezaprzeczalna jest jednak potrzeba przeprowadzania takiego pomiaru, jak również wprowadzanie działań, które zmierzają do minimalizowania stresu w pracy, tym samym wzrostu satysfakcji z wykonywanych obowiązków. Wzrastają wówczas efekty wykonywanej pracy, co znowu przyczynia się do rozwoju organizacji. 

czytaj więcej »