WYDANIE ONLINE

Definicje modelu biznesowego są różne, ale większość autorów rozumie go jako prezentację sposobu, w jaki firma zdobywa i tworzy wartość. W przedmiotowej analizie założono, że tworzoną wartością w analizowanych modelach biznesowych jest innowacyjność produktu lub usługi. Jednym z popularniejszych w Polsce koncepcji modeli biznesowych jest idea Canvas. Koncepcja zaproponowana przez A. Osterwaldera i Y. Pigneura definiowana jest jako „uzasadnienie, w jaki sposób organizacja tworzy, dostarcza i przechwytuje wartość”.

czytaj więcej »

Prawidłowe wdrożenie i stosowanie metody 5S buduje poczucie odpowiedzialności pracowników za wszystkie czynności, procesy i rzeczy związane z ich miejscem pracy. Prawidłowe zdefiniowanie standardów w pierwszych trzech krokach 5S umożliwia identyfikację wielu dotychczas niezauważalnych i ukrytych problemów w przedsiębiorstwie.

czytaj więcej »

Wdrożenie koncepcji przemysłu 4.0 traktowane jest za początek czwartej rewolucji przemysłowej, zainicjowanej nową polityką reindustrializacji na świecie. Otwiera ona nowe horyzonty rozwoju zrównoważonej gospodarki opartej na wiedzy i funkcjonowania społeczeństwa informacyjnego. Promuje gospodarkę współdzielenia, w której wartość generowana jest poprzez dzielenie się nieużywanymi lub w pełni niewykorzystanymi zasobami bez względu na ich instytucjonalną przynależność.

czytaj więcej »