WYDANIE ONLINE

Sponsoring jako forma finansowania organizacji. Sprawdź, jak prawidłowo go rozliczać i ewidencjonować
Przez sponsoring rozumie się finansowanie czegoś, często w zamian za reklamowanie własnej działalności – taką definicję odnajdziemy w słowniku wyrazów obcych. Można powiedzieć, że w warunkach rynkowych istnienie i funkcjonowanie sponsoringu jest przejawem zjawisk zachodzących w gospodarce. Jest to przede wszystkim forma promocji wizerunku firmy i zwiększenia jej roli oraz udziału w rynku. Niesłusznie często sprowadza się sponsoring do promocji towaru i produktu.

czytaj więcej »

Wykorzystanie metodologii celów SMART pomoże twojej firmie osiągnąć cele strategiczne. SMART oznacza konkretne, wymierne, osiągalne, istotne i określone w czasie cele. Ta strategia skupi członków twojego zespołu na najważniejszych celach dla twojego biznesu, co pomoże ci je skutecznie osiągnąć.

czytaj więcej »

Pytanie: Rozporządzenie z 7 stycznia 2022 r. w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych nakazuje przeliczanie wynagrodzenia według starych i nowych zasad oraz zapłacenie zaliczki korzystniejszej dla podatnika. Co w przypadku, gdy pracownik zrezygnował ze stosowania ulgi dla klasy średniej przy naliczaniu miesięcznych zaliczek i nie może złożyć wniosku o nieprzedłużanie terminów poboru i przekazania zaliczki podatkowej? Czy w tym przypadku, przy tej kalkulacji wynagrodzenia według zasad w 2021 i 2022 roku, należy brać pod uwagę ulgę, czy też nie? Jaką zaliczkę powinien zapłacić – z ulgą czy bez? Proszę o przykład dla wynagrodzenia 7.000 zł brutto.

czytaj więcej »

To czy sprzedawca odpadów (lub pośrednik w obrocie odpadami) musi prowadzić ewidencję odpadów i składać sprawozdania, zależy od tego, czy pełni on rolę jedynie sprzedawcy czy jest jednocześnie posiadaczem odpadów.            

czytaj więcej »

Pytanie: Czy osoba z rocznika 1955 niebędąca na emeryturze może skorzystać z ulgi dla seniora od dowolnego momentu, np. od marca 2022 roku?

czytaj więcej »

Jak wynika z doświadczeń prowadzących szkolenia bhp, ich uczestnicy często nie zapamiętują przekazywanych na slajdach wiadomości, a jeszcze częściej nie wykazują zainteresowania prezentowanymi treściami. Prezentacje multimedialne mogą być jednak bardzo efektywnym narzędziem działalności szkoleniowej. Aby je w pełni wykorzystać, muszą zostać dobrze zaplanowane i opracowane. Jak je przygotować, by były skutecznym narzędziem?

czytaj więcej »

Dyżur pracowniczy jest znaną od wielu lat instytucją prawa pracy. Polega na zobowiązaniu pracownika do pozostawania poza normalnymi godzinami pracy w gotowości do wykonywania pracy wynikającej z umowy o pracę – w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę. Reguluje go m.in. Kodeks pracy, rozróżniając dwa jego zasadnicze typy – dyżur zakładowy i dyżur domowy. A jak traktować dyżur „pod telefonem”?

czytaj więcej »