WYDANIE ONLINE

Autorzy zwracają uwagę, że głównym celem niniejszego raportu jest przejście do ogólnych ram oceny wiarygodności systemów opartych na sztucznej inteligencji dla POJAZDÓW AUTONOMICZNYCH. Obecny stan, luki badawcze, wyzwania, wdrażanie i adekwatność, w odniesieniu do wszystkich kryteriów zawartych na liście ocen (ALTAI) opracowanej przez Grupę Ekspertów Wysokiego Szczebla ds. Sztucznej Inteligencji (AI HLEG), są w niniejszym raporcie uszczegółowione i omówione szczegółowo dla domeny POJAZDÓW AUTONOMICZNYCH. 

czytaj więcej »

Od 10 sierpnia 2022 r. weszła w życie ustawa o zmianie niektórych ustaw w zakresie sposobu finansowania programów mieszkaniowych, która ma zniwelować niekorzystny wpływ podwyżek stóp procentowych na realizowane programy mieszkaniowe, a także lepsze wykorzystanie pieniędzy na budownictwo komunalne, socjalne i interwencyjne.

czytaj więcej »

Praca zdalna będzie mogła być wykonywana już od momentu nawiązania stosunku pracy (przy zawieraniu umowy o pracę), albo później – na wniosek pracownika. W pewnych przypadkach taki wniosek będzie dla pracodawcy wiążący. Oprócz tego nowelizacja Kodeksu pracy zakłada całkowitą nowość, jaką ma być okazjonalna praca zdalna – także wymagająca wniosku pracownika. Przyjrzyjmy się więc, co powinny zawierać takie wnioski.

czytaj więcej »

Kiedy możemy mówić o przesunięciu, a kiedy już o przerwaniu urlopu wypoczynkowego? Jakie są warunki przesunięcia urlopu przez pracodawcę? Jakie usprawiedliwione nieobecności przesuwają urlop? Czy nowy termin wykorzystania urlopu musi przypadać zaraz po ustaniu przyczyny nieobecności? Jakie sytuacje powodują przerwanie rozpoczętego urlopu? Wreszcie – kiedy pracodawca może odwołać pracownika z urlopu i jakie wydatki musi mu wtedy zwrócić? Sprawdźmy wyjaśnienia eksperta na 12 przykładach z praktyki kadrowej.

czytaj więcej »